starptautiskais kultūras projekts „Baltic Ball”

2017. gada 25. janvārī vienā no skaistākajām Eiropas pilsētām – Latvijas galvaspilsētā Rīgā – startēja starptautiskais kultūras projekts „Baltic Ball”.
Projekta mērķis ir pierādīt, ka patiesai mākslai nav robežu un tā veicina dažādu tautību cilvēku garīgo vienotību. Projekta pasākumi ir vērsti uz klasiskās kultūras tradīciju un sabiedrības garīguma atdzimšanu, kā arī jauno talantu atbalstīšanu.
2017. gada septembrī Rīgā notiks galvenie projekta pasākumi – Baltic Charity Ball un uzņemšanas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

2017.gada 23.septembrī Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar vērienīgiem panākumiem aizritēja Pirmā Baltijas Labdarības balle - Baltic Charity Ball

Baltic Charity Ball

2017. gada 23. septembrī Rīgā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kas ir 1913. gada modernisma stila kultūras piemineklis, notiks starptautiska mēroga kultūras pasākums – Baltic Charity Ball. 

 

ORGANIZATORI

SIA „Venskij Bal Moskva” (OОО Венский Бал Москва) un tās oficiālais pārstāvis Latvijā – SIA BALTIC BALL.
Baltic Charity Ball apmeklēs vairāk nekā 300 cilvēku – Latvijas un citu Baltijas valstu, kā arī Krievijas, Austrijas, Itālijas, Baltkrievijas, Polijas un Čehijas kultūras, darījumu un politisko aprindu pārstāvji.
Uz balles norises vietu – kultūras pili „Ziemeļblāzma” – viesi tiks nogādāti ar kuģīti no Daugavas krasta. Balle ir lieliska platforma neformālu darījumu kontaktu dibināšanai, kā arī kultūras, humanitāro un lietišķo attiecību starp valstīm un tautām turpmākai attīstībai. Baltic Charity Ball ir paredzēts padarīt par ikgadēju pasākumu. Baltic Ball notiks pasaulē labi zināmās Vīnes Operas balles formātā. Balli pēc tradīcijas atklās 30 debitantu pāri – meitenes un puiši no Baltijas un Eiropas valstīm, kā arī Krievijas, kurus izvēlēsies Balles komiteja.

Balles laikā nelielā, bet izsmalcinātā noslēguma koncertā uzstāsies pasaules operas un baleta zvaigznes, tostarp Metropolitēna operas soliste Kristīne Opolais (soprāns) Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pavadījumā un diriģents – Sesto Kvatrīni (Sesto Quatrini) (Itālija).
Noslēguma koncerta vadītāji: balerīna un aktrise, izcilā baletdejotāja, rīdzinieka Māra Liepas meita – Ilze Liepa un aktieris, pazīstamais teātra režisors Andrejs Žagars.
Viesus sagaida daudzveidīga un piesātināta deju programma. Valsis, polka un galops Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pavadījumā, bet pēc pusnakts kadriļas – fokstrots, tango, rumba un ča-ča-ča kopā ar džeza orķestri. Galvenais deju meistars būs Vispasaules Sporta deju savienības viceprezidents Staņislavs Popovs.

Baltic Charity Ball ir labdarības pasākums. Pasākuma laikā iegūtie līdzekļi tiks nodoti Rīgas Horeogrāfijas vidusskolai apdāvinātu radošu jauniešu atbalstam Latvijā. Gatavojot Baltijas labdarības balli, tiks izveidotas Balles Goda komiteja un Balles komiteja, kuras sastāvā būs cienījami Baltijas un Eiropas valstu, kā arī Krievijas valdības, uzņēmējdarbības un kultūras pārstāvji.

PROGRAMMA BALTIC BALL

Baltic Ball notiks pasaulē labi zināmās Vīnes Operas balles formātā. Balli pēc tradīcijas atklās 30 debitantu pāri – meitenes un puiši no Baltijas un Eiropas valstīm, kā arī Krievijas, kurus izvēlēsies Balles komiteja.
Balles laikā nelielā, bet izsmalcinātā noslēguma koncertā uzstāsies pasaules operas un baleta zvaigznes:

Kristīne Opolais (Latvija) uzstāsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pavadījumā, diriģējot itāļu maestro Sesto Quatrini (Italy)

Evgenia Obraztsova (Russia) - Lielā Teātra prima balerīna

Arunas Bizokas   un Katusha Demidova (USA) – astoņkārtējie pasaules čempioni balles dejās profesionāļu kategorijā.

Noslēguma koncerta vadītāji: balerīna un aktrise, izcilā baletdejotāja, rīdzinieka Māra Liepas meita – Ilze Liepa (Russia) un aktieris, pazīstamais teātra režisors Andrejs Žagars (Latvija).

Viesus sagaida daudzveidīga un piesātināta deju programma. Valsis, polka un galops Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pavadījumā, bet pēc pusnakts kadriļas – fokstrots, tango, rumba un ča-ča-ča kopā ar džeza orķestri. Galvenais deju meistars būs Vispasaules Sporta deju savienības viceprezidents Stanislav Popov (Russia)

Pieņemšana Latvijas Nacionālais mākslas muzeja

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir unikāls kultūras un nacionālās identitātes punkts Rīgā, kā arī aizraujoša vērtība pasaules muzeju kontekstā. Muzeja krāšņā ēka atrodas pašā pilsētas centrā, tā celta 1903. gadā historisma stilā, tā veidota barokālās formās. Interjera apdarē vērojamas jūgendstila iezīmes. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija parāda nacionālās mākslas izcilākos sasniegumus no 18. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta beigām.