2017. gada 25. janvārī vienā no skaistākajām Eiropas pilsētām – Latvijas galvaspilsētā Rīgā – startēja starptautiskais kultūras projekts “BALTIC CHARITY BALL”.

Projekta mērķis ir pierādīt, ka patiesai mākslai nav robežu un tā veicina dažādu tautību cilvēku garīgo vienotību. Projekta pasākumi ir vērsti uz klasiskās kultūras tradīciju un sabiedrības garīguma atdzimšanu, kā arī jaunatnes izglītošanu un jauno talantu atbalstīšanu.

2017.gada 23.septembrī un 2018.gada 22.septembrī Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar vērienīgiem panākumiem noritēja pirmās divas Baltijas Labdarības balles – “Baltic Charity Ball”.

TREŠĀ BALTIC CHARITY BALL

2019. gada 21. septembrī Rīgā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kas ir 1913. gada modernisma stila kultūras piemineklis, ar lieliem panākumiem noritēja trešais starptautiska mēroga kultūras pasākums – Baltic Charity Ball. Balle pulcēja vairāk kā trīssimt viesu no Latvijas, Krievijas, Zviedrijas, Igaunijas, Francijas, Austrijas un citām Eiropas valstīm. Goda viesu vidū bija Rīgas mērs Oļegs Burovs, Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks, festivāla “Maskavas dienas Baltijas valstīs” Maskavas delegācijas vadītājs, Maskavas mērijas ministrs Sergejs Čeremins.

Baltic Ball noris pēc pasaulē labi zināmā Vīnes Operas balles formāta. Pēc tradīcijas, balles ceremonija tiek atklāta ar debitantu iznācienu, kurā piedalījās 22 jauniešu pāri no Baltijas un Eiropas valstīm, kā arī no Krievijas. Debitantus konkursa atlases kārtībā izvēlēja Balles komiteja. Gatavojoties iznācienam, debitanti apmeklēja deju nodarbības un saviesīgās etiķetes kursu.

Pēc oficiālās ceremonijas, kad balle tika atklāta viesi aizrautīgi pievienojās debitantiem uz deju grīdas. Valši un galopi Latvijas simfoniskā orķestra pavadībā, ko lieliski diriģēja maestro Andrejs Lebeģevs no Maskavas “Novaja opera” muzikālā teātra. Dejas sekoja līdz pat gala koncerta sākumam.
Gala koncerts operas cienītājiem bija īsti svētki - viesi pilnībā izbaudīja divu krāšņu operas dīvu - Lielā teātra solistes Veronikas Džiojevas un vācu operas dīvas Nadjas Mihaēlas uzstāšanos.

Atgūstoties no Mocarta, Dvoržāka un Ofenbaha operu ārijām, viesi atkal turpināja deju programmu, šoreiz Jelgavas bigbenda mūziķu pavadībā. Pēc pusnakts iestājās laiks fokstrotam, tango, rumbai un ča-ča-ča. Bija daudz muzikālu un vokālu pārsteigumu, tostarp arī balles vadītājs Ivars Kalniņš nespēja pretoties un dziedāja viesiem.

Baltic Charity Ball ir labdarības mērķis. Šogad par balles beneficiāru tika izvēlēta Emīla Dārziņa mūzikas skola. Viesus aizkustināja talantīgā jaunā vijolnieka Daniila Bulajeva uzstāšanās kopā ar Latvijas Simfonisko orķestri. Ne mazāk viesus priecēja pazīstamā pianista un Emīla Dārziņa mūzikas skolas absolventa Andreja Osokina brīnišķīgais sniegums. Balles laikā tika saziedoti 8000 eiro, kas, pēc direktores teiktā, ļaus iegādāties jaunus pianīnus skolas mācību procesa nodrošināšanai.

Balle noslēdzās krietni pēc pusnakts, pēdējie viesi Ziemeļbālzmas pili pameta pulksten trijos no rīta, solot šeit atgriezties 2020. gada 19. septembrī, kad Rīgā notiks jau pēc kārtas ceturtā balle Baltic Charity Ball.